04. aprilli sõnumid

Armas lugeja,
Tänased sõnumid toob meieni Osho ZEN’i kaardipakk, kust tulid välja järgmised sõnumitoojad:
👉 Abentuer – Seiklus. 👈
👉 Gewöhnlichkeit – Tavalisus. Argipäev. 👈

SEIKLUS. SEIKLUSLIK PÄEV

Seiklusi ja põnevust, avastamisvõimalusi täis päev.
Ja ometigi, nii tavaline, igapäevane kulgemine. Argipäevane kulgemine. Need on need tegevused, mida Sa iga päev nii ehk teisiti teed – nõudepesu.
Hammaste pesemine.
Dušši all käimine. Söögi tegemine, söömine.

Kõik tegevused, mida Sa igapäevaselt teed, teed Sa seda, enesele teadvustamata ja mõtlemata sellele, mida ja kuidas Sa midagi teed ning tegutsed.

Süüa teed Sa igapäevaselt ühte ja samamoodi. Võib-olla sööd Sa praktiliselt iga päev isegi ühte ja seda sama, Sulle meelepäraseks saanud toitu? Ning Sa teed seda ühel ja samal, Sulle harjumuspärasel moel?
Või koristad kodu ühel ja samal viisil? Lähed tööle ning töölt koju täpselt sama teed pidi?
Suhtled oma sõprade, sugulaste või kolleegidega täpselt nii, nagu Sa oled nendega aastaid, aastaid suhelnud?

Kuid mis siis, kui Sa astud sammukese tagasi ja küsid endalt: Aga mida ma saan täna teisiti teha?
Mis oleks, kui valiks sõprade-kolleegide-sugulastega suhtlemiseks pisut teise keele? Kui Sul on vaja täna tööle minna, siis mis oleks, kui Sa lähed tööle pisut teist teed pidi? Või kui Sa ei taha valida uut teed tööle minekuks, siis ehk valid mõne teise meetodi, kuidas tööle jõuda? Näiteks, kui seni oled tööle läinud ühistranspordiga, siis kaalu võimalust tööle jalutada – kasvõi osagi maast. Või kui Sa oled harilikult tööle jalutanud, siis ehk tasub võimalusel üles otsida jalgratas, rulluisud või kepikõnni-kepid? Ehk teisisõnu, otsi võimalusi vürtsitada oma teekonda sihtpunkti millegi ebatavalisega, mida Sa tihti just ei kasuta.Kui Sa oma igapäevast tööd teed, siis vaata, kas ehk sealgi annab midagi teistmoodi teha? Jah, võib ju öelda, et on alasid, kus tavapärasest teistmoodi ju asju (justkui) teha ei saa – näiteks raamatupidamine, kus on mõningad kindlad reeglid, kuidas seda teha tuleb. Kuid siis küsi endalt, kas Sa saad kuidagi oma töökeskkonda muuta? Näiteks lähed ja teed raamatupidamist kusagil teises ruumis. Vahetad tooli või lauda. Mis iganes!

Iga uus päev on seiklus. Alati on võimalus oma igapäevased tegevused muuta põnevaks seikluseks – see on see kõige vana, harjumuspärase tegevuse muutmine uueks seikluseks.

Julgeid seiklusi, imeline! ♥♥♥