15. märtsi sõnumid

Head teelised,
Tänaseid energiaid vahendab meile Osho ZEN kaardipakk, kust tõmbasin välja järgmised kaardid:
👉 Blitz – Äike 👈
👉 Der Geizhals – Kooner 👈
👉 Die Quelle – Allikas 👈

KASV…LÄBI LOOBUMISE JA VABAKS LASKMISE

Täna on (taas) teemaks lagunemine. Vana nö „hea ja turvalise” laiali lammutamine, lahti laskmise teema. Der Geizhals – Kooner. Mis on see, millest Sa kinni hoiad? Mida kardad kaotada, millest lahti lasta? Mis on see, mida Sa püüad endale koguda, uskudes ja lootes, et see Sulle ka midagi pakub?

See, millest me kinni hoiame, kardame kaotada, selleks võib olla ükskõik mis meie elus.
👉 Näiteks töökoht, mis meile emotsionaalset rahuldust ei paku.
👉 Mingi suhe, mis on ammuilma juba oma väärtuse kaotanud.
👉 Mõni mõttemuster või uskumus, veendumus, mis omas ajas aastaid tagasi meid toetas, pani edasi liikuma, kuid täna on pigem vastupidi, takistavaks jõuks.
👉 Või, miks ka mitte, mõni vana harjumus või tegevus, mis kunagi aitas mingist raskest ja koormavast situatsioonist välja tulla.

See, millest me kinni hoiame, selleks võib tõesti sõna otseses mõttes mis iganes olla. Midagi, millest me loodame ja ootame lohutust ning hingekosutust; midagi, mis pakub meile emotsionaalsel tasandil näilist turvatunnet. Ja just sõna otseses mõttes näilist turvatunnet ning heaolu…
Kuid elu on pidevas muutumises. See, mis aasta, kaks või rohkemgi tagasi pakkus meile rahuldust ja võis meile pakkuda turvalisust, võib tänaseks olla juba iganenud. Ammendunud.
Tänane sompus ja mõnevõrra unine päev ongi soodus selleks, et vaadata iseendasse ja õppida märkama seda osa oma elus, mis Sind tegelikult enam ammuilma ei toeta ning vajaks Su elus muutmist, vabastamist, minna laskmist.

Jah, iga muutus, iga kannapööre, mille me ette võtame, see ei pruugi olla just kõige kergemate killast. Tekitab me meeles, kehas ebamugavustunnet. Kuid ometigi, pikemas perspektiivis on see vajalik. Sest kui me ise oma elus mitte midagi ei muuda, siis tehakse see muutus meie endi eest ära. Väljaspool meid ennast – meie tahte vastaselt. Ja siis võib see kogemus emotsionaalsel tasandil veelgi raskem olla. Siis sellisel juhul on tegemist Äikese (Blitz) kogemusega – mingi ootamatu sündmus, mis lihtsalt sunnib meid iseendasse vaatama. Midagi, mis paneb meid iseennast kuulama, järgima oma südant – kui me seda teha vaid julgeme!

Meie oma süda, hing – see on Die Quelle – Allikas. Midagi, millest me peaksime oma tegudes lähtuma…

Turvalist vana minna-laskmist ja uue raja valimist, teeline. ♥♥♥