25. märtsi sõnumid

Head teelised,
25. märtsi sõnumitoojateks on Rider Waite’i pakist järgmised kaardid:
👉 Müntide 6 👈
👉 Mõõkade 10 👈
👉 Sauade Rüütel tagurpidi 👈

TEGUTSE ARUKALT

Tänased kaardid annavad küll Sulle sooja soovituse – mõtle, enne kui tegutsed. Kui Sult midagi palutakse – küsitakse näiteks Sinult laenu, soovitakse tasuta loengut-treeningut või palutakse moel ehk teisel Sinult mingit tasuta teenet jne, siis küsi endalt, kui palju, mis tingimustel ja kas üldse oled Sa valmis teistele vastu tulema? Ettevaatlik tasub olla tasuta teenuste osutamisel, sest ühel hetkel võid Sa avastada end situatsioonist, kus Sinu heldust ja suuremeelsust kasutatakse kurjasti ära – kui oled ühe korra juba tasuta loengu andnud, siis võidakse hakata Sinuga manipuleerima (näiteks mängitakse Su süütunnetel) ning Sinult nõutakse järjest rohkem ja rohkem tasuta teenuseid või järjest suuremaid laenusid. Kuid mida rohkem Sa välja annad ja mida vähem tagasi saad, seda suurem on tõenäosus, et Sa võid ise sattuda olukorda, kus Sa oled mingil moel laostunud, omadega läbi – olgu selleks siis emotsionaalne väsimus ja kurnatus, lüüsaamine või mingi suurem rahaline kaotus.
Kellelegi laenu andes, ei pruugi Sa seda enam tagasi saada. Sama on ka laenu käendamisega – on oht, et Sa võid leida end olukorrast, kus Sina ise pead kellegi kolmanda isiku laenu hakkama tagasi maksma.

Teisalt jällegi, kui Sa ise seisad täna valiku ees, kas võtta laenu või mitte, siis on tungiv soovitus seda siiski pigem mitte võtta – kelleltki laenu küsides, võid Sa sattuda situatsiooni, kus Sa pole tegelikkuses suuteline oma võlgasid tagasi maksma ning need aina kasvavad ja suurenevad. Ehk siis, võttes täna laenu, on seeläbi oht sattuda veelgi raskemasse situatsiooni kui Sa olid enne laenu võtmist. Sama soovitus on ka tasuta teenuste küsimisega – enne kelleltki tasuta teenuse palumist, mõtle hoolikalt järele, kui hädasti Sa üht, teist või kolmandat teenust tegelikult vajad, ja veel tasuta? Tasuta teenused on ju toredad küll…Kuid seda siiski teatud piirini – kui Sa saad täna kelleltki midagi tasuta, kuid Sa ise pole järgmisel hetkel valmis midagi vastu pakkuma, kui abipakkujast endast saab abipaluja, siis võivad senised supper-head suhted ühel hetkel hakata pisitasa rappa jooksma.

Igal juhul, ükskõik mis tehingud Sul täna ka plaanis on, kaval on need eelnevalt läbi mõelda – ja seda nii abipakkuja kui abisaaja rollis olles. Sest nagu öeldakse – tark ei torma.

Nutikaid valikuid ja otsuseid, imeline. ♥♥♥