sept. 10

Koeraga jalutama!

Armas teeline,

Kujuta ette, Sind pannakse valiku ette – kas minna massaaži, või teha üks mõnus jalutuskäik? Mõlemad on iseenesest head ideed, kas pole? Mõlemal omad plussid, pakkudes üksjagu nii kehale kui meelele.
Kui Sa oled suur massaaži-sõber, siis Sa tead, et hea massöör mudib Su lihased mõnusalt pehmeks, pakkudes seeläbi nii Su kehale kui meelele mõnusa, lõõgastunud tunde ja rahulolu. Ja Sinu enda panus siinkohal on rahaline tasu massöörile, ja salongi kohale minek – juhul, kui Sa pole just masaažiterapeuti koju kutsunud. Ning massaažisalongi külastus ei sõltu ilmast – möllaku väljas maru või torm või paistku päike, ikka on mõnus laual või matil lebada ning nautida, kui Su keha muditakse, kas pole?
Ent mis siis, kui Sa pole eriline massaaži-salongi külastaja ning Sa ei fänna ka eriti spordiklubisid? Eks siis tasub ilmastikule vastav riietus selga panna ning metsa sügavustesse või „linna-džunglisse” sukelduda, et end aktiivselt liigutada. Väljas jalutada, võid Sa üksinda. Ent teha saad Sa seda ka kellegiga koos – olgu siis mõne sõbraga…Või miks ka mitte, koeraga. Siinkohal on muidugi kõige parem, kui Sul endal on koer olemas – siis Sa lihtsalt oledki sunnitud iga päev, igasuguse ilmaga end liigutama. Kuid mis siis, kui Sul koera pole, ent vaatamata sellele soovid jalutuskäigule kaasa seltsiliseks just mõnda looma (ehk koera)? Ja Su tutvusringkonnas pole ka ühtegi koeraomanikku, kes lubaks Sul lahkelt oma koera jalutada? Ega’s midagi, kui et üheks võimaluseks on oma (auto)nina suunata ja sammud seada mõnda Kodutute Loomade Varjupaika, et mõne sealse koeraga võimalusel jalutama minna.

Miks eelistada koeraga jalutamist üksinda väljas liiklemisele? Mida see Sulle annab?
Tuginedes oma tänasele, 10. septembril kogetule, võin öelda – koeraga jalutamine annab vägagi palju. Emotsionaalselt mõneti isegi kõvasti rohkem, kui lihtsalt üksinda (või sõbraga) jalutuskäik mööda ühte ja sedasama metsarada.

Koeraga jalutama! Loomade hoiupaigas Tallinnas, Sinirebase 24. Isase aastase koeraga. Nime koeral pole – vähemalt varjupaiga kodulehel, on tema nime kohal pelgalt number, milleks on 36826. Link koerale 

Esiteks. Liikumine värskes õhus. On teada-tuntud tõsiasi, et tunnike liigutamist, liikumist – eriti, kui seda teha värskes õhus, annab mõnusa energia- ning emotsioonilaksu.
Teiseks. Kui koer, kes Sulle varjupaigas tuuakse, juhtub olema võib-olla ehk tavapärasemast pisut elavama-loomulisem ja mängulisem, siis aitab see Sul rahmeldada päevased argimured hetkekski õlgadelt maha – unustuste-hõlma.
Kolmandaks. Koera kallistamine ning paitamine, silitamine. Mõnus heaolu-tunne läbi puudutuse. Puhas puudutus ju, mida me oma füüsilises kehas tegelikult hädasti vajame – tee mis tahad!
Neljandaks. Koerale võid Sa kõik oma mured (ent, miks ka mitte, kõik oma rõõmud) ära rääkida. Ning Sa võid olla kindel – ta ei reeda Sind mitte iialgi. Ei lähe Sinu asju kellelegi edasi rääkima. Ja no pealegi, on ju nii, et jagatud mure on pool muret, ning jagatud rõõm ikka topelt-rõõm. :)
Viiendaks, kuuendaks ning seitsmendaks. Sa oled andnud ka koerale endale tohutult palju – ta on saanud kasvõi tunnikeseks oma kitsast kuudikesest välja, kus ta veedab tunde, päevi. Ehk isegi nädalaid, kuid…Aastaid. Ning, kas teadsid – ka koer ise vajab tegelikult Sinu puudutust, paitust. Silitust. Ja kui Sa oskad ka veidikene massaaži, siis usu mind – ta oskab seda hinnata. Kõrgemalt, kui Sa aimatagi oskad…
Niisiis. Kui eelistad massaažile jalutuskäiku, siis vahelduseks üksinda või mõne inim-sõbraga koos jalutamisele, võid oma külastusega vahel rõõmustada ka mõnda varjupaiga-koera, keda jalutada, paitada ning, kui oskad, ka veidikene masseerida.

Teeme koos maailma paremaks!
Kasvõi natukenegi – iseenda jagu!

 

Sinu massöör,
Liisi Tepandi
52 99 131

 


Viited
Loomade hoiupaik – pets.ee
Isane aastane koer numbriga 36826, kellega sai täna, 10. septembril 2017 jalutamas käidud – koer nr 36826
Varjupaikade MTÜ loomade varjupaigad – varjupaik.ee

Igavene link sellele artiklile: https://8delfiini.eu/koeraga-jalutama/