sept. 09

Magnettorm

Armas teel olija,

Virmalised Lauluväljakul. Pildi asukoht: https://virmalised.ee/et/

Oled Sa mõelnud, miks Sul on vahest niivõrd halb tuju, et nähvad ilma igasuguse põhjuseta kellelegi? Valutab Sul teinekord meeleult pea, või siis oled rampväsinud ning niivõrd unine, et oled valmis kasvõi terve päeva maha magama?
Põhjuseid tusatujule, unisusele ning peavaludele ja südame puperdamisele võib leida mitmeid – ma olen Naine ning mul on parasjagu “päevad”. Või sai eelmisel päeval ohtralt pidutsetud (ning ehk alkoholiga pisut liialdatud) ja uneaeg jäi lühikeseks. Võimalik, et mul on lihtsalt tööl tohutult pingeline aeg ning sellest tulenevalt olen närviline, stressi on palju ning süda peksleb selle tõttu meeletult.
Ent mis siis, kui olen normaalselt öösel maganud, stressi nagu pole ollagi? Ja eelmisel õhtul/ööl väga ei pidutsenud kah? Siis tasub ehk pilk heita kalendrisse ja piiluda, ega parasjagu magnettorm mölla – võimalik, et Sa kuulud just selle 20-30% hulka elanikkonnast, kellele magnettormid mõju avaldavad.
Eile oli igatahes näiteks üks selline päev, kus magnettorm möllas. Ja möllas täiega – indeksi järgi, millega neid torme mõõdetakse, oli tulemuseks Kp8, mis teisisõnu tähendab “väga tugevat magnettormi tugevusega G4” (vt magnettormi tugevuse indeksid). Sellest tugevam on veel vaid Gp9, mida võiks teisiti kirjeldada kui “äärmuslikult tugev magnettorm tugevusega G5”. Magnettormist saad lähemalt lugeda, kui klõpsid järgmist lehte: ilm.ee

Ja nüüd küsid veel, miks illustreerib just pilt virmalistest Lauluväljakul seda blogipostitust magnettormidest? Põhjus on väga lihtne – alates Kp4-st, on võimalik näha virmalisi. :)

Mõnusat, tervislikku kulgemist! :)

 


Viited
Päikese aktiivsus, magnettormid, virmalised – https://ilm.ee/kosmoseilm
Magnettormist 8. septembril – https://ilm.ee/?510980
Virmalistest saad lugeda aadressilt https://virmalised.ee

Igavene link sellele artiklile: https://8delfiini.eu/magnettorm/