apr. 04

ShinDo venitustunnid aprillis ja mais 2016

ShinDo venitus

Pildi allikas: anna.fi

„Igaühe hinges on revolutsioon
Lase südamel rääkida
Igaühe hinges on revolutsioon
Lase hingel hingata”
— Svjata Vatra „Revolutsioon” —

Idamaade filosoofia järgi, kulgevad mööda inimese keha erinevad Meridiaanid ehk Energiakanalid. Kui need Meridiaanid on blokeeringutest vabad, voolab Chi ehk Eluenergia neis vabalt. See on see hetk, kui ma olen iseendaga kontaktis. Olla endaga kontaktis, tähendab olla kontaktis oma Südame ja Hingega. Ma olen siis vaba järgima oma Südant, liikudes julgelt ning rõõmuga sinna, kuhu suunas Ta mind juhatab. Südamega kontaktis olles, ei jää ma ühtegi vanasse kinni, vaid ma olen vaba ja valmis muutma suunda, kui selleks vajadus tekib. Ma usaldan iseennast ja oma südant, oma elu; ma austan end, pean endast lugu. Mu silmad säravad, ma olen avatud enese väljendamisele – olgu selleks siis oma teadmiste ja oskuste jagamine suure auditooriumi ees või artikli kirjutamine kasvõi väikesele kooli- või kogukonna ajalehele. Absoluutselt kõik on justkui voolamises. Ja olgugi, et seda Eluenergia kulgemist pole võimalik silmaga näha ning ühegi seadmega mõõta, saan minagi moel või teisel osa sellest samast Energiatulvast, millega on autor oma artikli kirja pannud. Kirjatüki sisu jõuab minuni, ehk isegi kõnetab mind moel või teisel.
Ja igal ajahetkel, kui ma olen oma Südamele avatud ning ma järgin oma Südame häält, hingab Minu hing sügavalt ja vabalt. Hing heliseb, võiks öelda.

Mis saab aga siis, kui kusagil Meridiaanis on energiavoog blokeeritud? Mis minuga toimub…Mil moel mõjutab mind ja mu keha see, kui Ki voolamine Meridiaanis on kuidagi takistatud? Kõige paremini oskan ma hetkel seda hetke kirjeldada läbi iseenda. Läbi selle kirjatüki kirjutamise. Praegu, kui tahan kirjutada blokeeringutest meridiaanides…Siis nii ma hetkel seda kõike kogengi – blokeeringuid. Raske on ennast väljendada, minus puudub igasugune voolamine. Ma tajun, kuidas kogu mu keha läheb pingesse, selga ja õlgadesse kuhjub pingeid, tunnen nendes piirkondades valu – üks ilmselge viide, et Energiatulv Meridiaanides on peatunud. Ma nagu surun ennast alla, kogen frustratsiooni ja meeleheidet. See olukord ärritab mind – miks on mul nii raske ennast väljendada?! Ilmselgelt tähendab see vaid üht – ma olen kaotanud kontakti iseenda ja südamega, ma ei koge hoitust. Mu enda tähelepanu liigub väljapoole – ma tunnen tingivat vajadust otsida tuge ja kinnitust justkui kusagilt väljast, kellegilt teiselt. Mu Hing ei helise, ei laula. Mu Hing ei saa hingata – ma unustan hingamise. Ei lähegi palju aega mööda, kui mu pea hakkab valutama…

Jah, siin on nüüd minu otsustamise koht. Ma kas lähen selle kõige kergema vastupanu teed, ning lähen ja võtan sisse väikese valge tableti, mis leevendab mu peavalu, ent ei kõrvalda põhjust…Või ma valin selle asemel ShinDo venitus-harjutused, mis pakuvad olulist leevendust nii mu kehale kui ka meelele, vabastades Meridiaanid sinna kuhjunud blokkidest? Pigem siis juba ShinDo…

ShinDo tähendab jaapani keeles Südame Teed (Shin = Süda, Do = Tee, Kulg). Päritolu maa on Jaapan, sünniajaks 1980-ndate aastate algus. Aluse ShinDo sünnile pani sensei Karuko Kuratomi hetkel, kui ta hakkas otsima abi iidsetest idamaistest teadmistest astmat ja allergiat põdevale tütrele, keda tavameditsiin ei suutnud tollel hetkel aidata. ShinDo’l on neli alustala – hingamine, massaaž, puudutus ja venitusharjutused. Venitusi on kokku kuus, nende käigus mõjutatakse kokku 12 meridiaani ehk energialiini. Venitusharjutusi on võimalik teha kas üksinda või siis toetusega. Viimasel juhul, on võimalik valida rühmatreeningute ja individuaalsete ShinDo venitustundide vahel.

Väekas Naine. Oled oodatud aprilli ja mai teisipäeva-hommikuti kl 10.30-11.45 juhendatud ja toetatud ShinDo venitus-rühmatreeningutesse Rahulolu Keskuses (Vabaduse pst 68). Olen nendel päevadel Sinu jaoks olemas, et üheskoos läbi viia 6 erinevat ShinDo venitusharjutust. Läbi puudutuste ja toetuse aitan Sul minna sügavamale venitusse ning seeläbi Sul järk-järgult vabaneda meridiaanidesse kuhjunud blokeeringutest. Sinu osaluspanus on 10.- kord.

 

Sinu,

Liisi Tepandi

Igavene link sellele artiklile: https://8delfiini.eu/shindo/