apr. 08

Tai massaaži õpitoad aprillis ja mais

Kaela-venitus

Tai massaaži õpituba Käärikul

Armsad,

Aasta oli 2005, kui ma läksin M.I.M. kutsekooli massaaži õppima, kus 3 õpingu-aasta jooksul omandasin näiteks anatoomiat, füsioloogiat, aga lisaks ka suurel hulgal erinevaid massaažiliike – Tai, klassikaline, tselluliidi-, lümfi massaaži jne. Seda erinevate massaažide nimistut, mida olen kutsekoolis (ja hiljem ka erinevatel kursustel) omandanud, võiks veel jätkata!

Ent minu enda kõige lemmikumaks massaaži-liigiks kujunes juba kooli ajal Tai massaaž, mille tegemist (aga ka saamist) naudin kõige enam. Miks? Põhjus on väga lihtne.
Kliendina naudin, kui massaaži tehakse tõesti hästi ja professionaalsel tasemel, siis juba pelgalt massaaž jalgadele (eriti just venitused) mõjub lõõgastavalt tervele kehale jalgadest kuni pealaeni. Ka on minu kui kliendi jaoks oluline see, et pidevate asendimuutuste (pluss lisaks muidugi korralikult ja hästi tehtud venituste) tõttu mu keha ei „väsi” massaaži käigus nii kiiresti ära, kui näiteks klassikalises, kus tuleb pikalt ühes ja samas asendis olla.
Tegijana jällegi naudin esmajoones seda, et saan matil (Tai massaaži tehakse matil, läbi riiete) massaaži tehes kasutada oluliselt rohkem ära kasutada kogu oma keha, keharaskust. Massaaži käigus saan oluliselt rohkem valida oma keha-asendeid selliselt, mis mind ennast, mu keha kõige vähem koormavad ja väsitavad. Lisaks on minu jaoks on Tai massaažis dünaamilisust, liikumist – kliendile massaaži tehes, võimlen päris palju ise. Ent tänu massaaživõtetele, mis sarnanevad Jooga asanatele ehk asenditele (tänu sellele nimetataksegi Tai massaaži ju Laisa Inimese Joogaks), saavad oma osa võimlemisest ka kliendid.

Peale 10,5 aastat massöörina töötamist (kui sisse arvestada ka õpingu-aastad M.I. Massaažikoolis), olen ma tänaseks omadega nii kaugele jõudnud, et ma tunnen: nüüd on aeg oma teadmisi ja oskusi ka teistega jagada. Ise tunnen, et hetke seisuga kusagile kooli õpetajaks/õppejõuks minna ma ei soovi. Sestap olen valinud oma teadmiste edasi andmiseks õpitoad. Nii ongi, et aprillis ja mais viin läbi kokku neljal esmaspäeval Tai massaaži õpitoad.

Tai massaaž on venitus-tammumismassaaž, kus kasutatakse palju oma keharaskust. Väga oluline on siinkohal hingamine, mis aitab leevendada valu ning oluliselt rahustada meelt. Lisaväärtuse annab see, kui massöör (aga ka klient) lähevad massaaži käigus meditatiivsesse seisundisse. Massaaži käigus mõjutatakse meridiaane ehk energialiine, mille tulemusel paraneb neis Ki ehk Chi liikuvus. Peale massaaži venitavaid võtteid, tunneb klient end valdavalt täis energiat, valmis edasi liikuma ja tegutsema, toimetama, mistõttu sobib Tai massaaž imeliselt just päeva alustamiseks.

Allpool on ära toodud töötubade ajad ja planeeritavad piirkonnad, mida ma nendel kuupäevadel käsitlen. Kõikidel päevadel toimuvad töötoad kl 18.00-21.00 Rahulolu Keskuses (Vabaduse pst 68).
18. aprill – Masseeritav kõhuli: jalad, selg, abaluu-alused, tuharad ja pea.
2. mai – Masseeritav istuvas asendis: turi, selg, abaluu-alused, kaela, pea
16. mai – Masseeritav külili: jalad, selg, kael, pea, abaluu-alused
30. mai – Masseeritav selili: jalgade-, käte-, kaela-, näo-, peamassaaž

Töötoa hind on 20.- Kui Sa tuled koos paarilisega, siis on teile mõlemale töötoa hind 15.- Lisaks õpitoas omandatule, saad Sa ka vastava õpitoa materjalid, mis võimaldavad Sul omandatut oma armsa pereliikme või sõbra peal praktiseerida ja harjutada. Kui Sa tuled, siis palun pane kindlasti selga või võta kaasa mugav riietus!

Oma tulekust anna palun teada e-postile info@8delfiini.eu.
 
 

Armastusega,

 

Liisi Tepandi
52 99 131
liisi@8delfiini.eu

Igavene link sellele artiklile: https://8delfiini.eu/tai-massaazi-opitoad-aprillis-ja-mais/