ShinDo venitused

Shindo venitusharjutused on lihtsad ja tõhusad. Nende abil on võimalik lõdvestada keha ja vaimu. Selle läbi loome me silla südame ja maailma vahele.
Keha peegeldab inimese mõtteid ja tundeid, rõõme ja hirmusid. Nii võib öelda, et keha on hinge kodu. Kui keha on pinges ja murelik, siis on ka vaim krampis, rõõmutu. Loovus ja armastus kiratsevad. Ent kes meist ei sooviks olla täis elujõudu, armastust, rõõmu? Me kõik soovime olla õnnelikud, tunda turvalisust. Sageli otsime me neid kusagilt kaugelt – endast väljastpoolt. Kuid elujõu ja armastuse allikas on meie endi sees tallel. Et need allikad uuesti üles leida, tuleb see kõik meil endis üles otsida. See tähendab enesega tegelemist. Parimaks viisiks on valida Shindo venitused.
http://shindo.ee/ kirjutab: Shindo venitusharjutused on turvalised ja lihtsad. Neid võib teha nii grupis õpetaja juhendamisel kui ka kodus isekeskis. Venitades pööratakse tähelepanu nendele kehapiirkondadele, mida läbivad meie 12 peamist energiameridiaani. Nimelt lähtutakse shindo`s sarnaselt teiste idamaiste traditsioonidega sellest, et eluenergia liigub meis energiakanalites ehk –meridiaanides. Kui energia voolab takistusteta, oleme terved ja teovõimelised, tõkked energia liikumise teel viivad aga tasakaalutuse ja tervisehäireteni. Inimene on tervik ja nii on ka igal organil meridiaanide kaudu täita oma ülesanded energia liikumise süsteemis. Shindo venitusharjutused avavad energiameridiaane ning ühtlasi aitavad hoida neid avatuna. Et iga organ, iga keha piirkond, on seotud erinevate emotsioonidega, siis saab venitusharjutustega ka neid tõhusalt mõjutada.