Massaažid

  • Klassikaline massaaž on levinuim massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual. Massaaži tehakse õliga või ilma. Ma soovitan Sul klassikalise massaaži kasuks otsustada, kui Sa pole varem massaažiga kunagi kokku puutunud, või kui Sul on massaažis tekkinud pikk paus. Et peale klassikalist massaaži võib klient tavapäraselt kogeda pigem unisust ning uimasust, siis soovitan massaaži tulla pigem õhtupoolsel ajal peale tööpäeva, mil pole enam vaja töösse sukelduda
  • Kui aga oled juba klassikalises massaažis käinud, ning Sa tunned, et Sa soovid kogeda midagi uut, siis soovitan proovida Tai massaaži. Massaaži tehakse matil läbi riiete, ning kasutatakse venituse-tammumise võtteid. Et peale massaaži kogeb klient üldiselt energia juurdevoolu ning mõtteergsust, siis on see massaažiliik ideaalne pigem päeva esimeses pooles, enne tööpäeva algust.
  • ShinDo venitused koosnevad kuuest venitus-harjutusest, mida on võimalik teostada nii üksinda kui ka toetusega. Kumb variant on tõhusam? Mõlemad variandid on tõhusad, toetusega ShinDo venitustes on võimalik läbi puudutuse lihtsalt sügavamale venitusse minna. :)
  • Traditsiooniline WatPo Tai massaaž on üld-põhimõttelt sama mis “traditsiooniline” läbi riiete teostatav Tai massaaž, mida Eestiski päris palju praktiseeritakse – massaaži käigus käib massöör kliendil läbi erinevad meridiaanid ning teeb kliendile ka venituse. Erinevus on selles, kuidas liinid läbi käiakse – kui Tai massaažis kasutab massöör meridiaanide töötlemisel rohkem käelabasid, töödeldes läbi sedasi mitu meridiaani korraga, siis WatPo-s lähevad enamasti käiku siiski pöidlad, milledega käib massöör meridaanid ükshaaval läbi. Soovituslik seansi pikkus on 1,5 h
  • Raseda tai massaaž toob leevendust lapseootel naistele, kui rasedusega seonduvalt koged selja väsimist või kerget seljavalu, või kui tunned õlavöötme ja kaelapingeid. Massaaži soovitan tulla alates kolmandast raseduskuust, kui pole massaažile vastunäidustusi.
  • Kaalu langetamisel ja säilitamisel mängivad olulist rolli toitumine ja liikumine. Et tõhustada treeningute ja toitumise toimet, soovitan valida Peterburi koolkonna anti-tselluliidi massaaži. Massaaži teostatakse laual, kasutades ainevahetust kiirendavaid õlisid. Võtetest kiireid voolimisvõtteid, mis vahelduvad rahulike lümfi massaaži võtetega. Massaaži käigus võidakse kasutada ka kuppusid, mis aitavad kiirendada vere- ja ainevahetust.