Vihjed, mis annavad märku – Sa ei kanna enda eest ehk küllaldaselt hoolt

Armas lugeja,

Pildi allikas: delfi.ee

Kuidas Sa ennast täna tunned? Milline on Su meeleolu, millised Su mõtted, emotsioonid? Küsin, kuna tean – tänases kiires ühiskonnas, tugevate väliste mõjutuste tõttu on kerge lükata iseend tahaplaanile. Lihtsamast lihtsaim on loobuda oma unistustest, eesmärkidest. Alati leiab põhjuse, miks mitte enda eest hoolitseda ja oma unistusi mitte realiseerida, lükata tahaplaanile oma enda vajadused. Sest “kõik muu on ju tähtsam kui mina ise…Minu unistused, ja minu mentaalne ning füüsiline heaolu”.

Täna Postimees.ee’d külastades, jäid mulle silma vihjed, mis annavad märku – Sa ei pruugi enda eest piisavalt hoolt kanda. Soovin neid täna ka Sinuga jagada. Eks ikka meeldetuletuseks nii Sulle kui ka mulle endale, meile kõigile – just tänane, praegune hetk on õige moment, et enda eest hoolt kanda. Ja vaadata üle oma unistused, ning hakata neid kasvõi väikeste sammudega realiseerima.

Sinu massöör,

Liisi Tepandi

1. Sa ei suuda end aktsepteerida sellisena, nagu sa oled. Vahepeal ei ole me need inimesed, kes ühiskond tahab, et me oleksime. Nii tunneme me survet olla keegi teine, mitte see, kes me päriselt oleme. Aga parim on elada iseendana, tee endaga rahu.
2. Sul pole kirgi. Sa ei pea olema kirglik kõige suhtes siin maailmas, aga sa pead leidma midagi, mis sind tõeliselt sütitab, olgu selleks jooga või maalimine. Sa pead ellu leidma kire!
3. Sa ei austa oma mõtteid. See on seotud esimese punktiga – on oluline, et sa õpiksid iseenda mõtteid austama. Sa ei pea iga mõtet ellu viima, aga luba endal iseenda arvamusi kuulata. Ära karda oma mõtteid, lase neil vabalt lennata!
4. Sa oled oma põhimõtted unustanud. Põhimõtted on oluline osa elusolemisest. Need annavad su elule piirid ning juhivad sind. Sul peakski olema printsiibid ja uskumused, kuid sageli, kui me enda eest hoolt ei kanna, kipume me ka põhimõtetel minna lasta.
5. Su plaanid ei peegelda su ideaale. Kui me juba oleme oma põhimõtted hüljanud, hakkame me ka teisiti tegutsema, sest ideaalid pole enam silme ees. See on ohtlik rada, millele astuda.
6. Sa oled loobunud sellest, mida elult soovid. Meil kõigil on suuri eesmärke, milleni me tahame oma elus jõuda. Ära loobu neist! Kui sa lööd käega ja annad alla, kaotad sa olulise sihi.
7. Sa ignoreerid oma vajadusi.

artikli allikas: postimees.ee